Hečková:Dejepis -Pomôcka pre maturantov

Predaj - 19.november 2017
Stav knihy je dobrý, ďalej je použiteľná na ďalšie účely (2xčítaná) a jej obal je nepoškodený.

Stručný obsah:
DEJINY PRAVEKU - Slovensko v dobe kamennej.
DEJINY STAROVEKU -Počiatky európskej civilizácie. Staroveké dejiny Grécka. Ríša Alexandra Macedónskeho. Rímska ríša.
EURÓPA V OBDOBÍ MLADŠIEHO PRAVEKU A NA PRAHU HISTÓRIE - Doba bronzová. Doba železná. Doba rímska. Slovensko v mladšom praveku a na prahu histórie.
STREDOVEK - Úsvit Európy (veľké sťahovanie národov - Frankovia. Byzancia. Arabi. Cirkev a spoločnosť v ranom stredoveku. Križiacke výpravy. Kultúra raného stredoveku. Zrod centralizovaných monarchií v Európe. Spoločnosť rozvinutého stredoveku
DEJINY STREDOVEKÉHO SLOVENSKA - Samova ríša. Veľká Morava. Slovensko súčasťou uhorského štátu. Sociálna štruktúra stredovekého uhorského štátu. Politický a hospodársky vzostup Uhorska.
NOVOVEK - Zámorské objavy a európska expanzia. Reformácia a proti reformácia. Nizozemská revolúcia. Tridsaťročná vojna (1618-1648). Baroková kultúra. Anglická revolúcia (1640-1660). Storočie Ľudovíta XIV. Politika Petra I. Veľkého v Rusku (1696-1725). Vojna o španielske dedičstvo (1701-1714). Vojna o rakúske dedičstvo (1740-1748).

Cena je bez poštovného a knihu zasielam na dobierku. Dohoda je možná a prosím Vás, kontaktujte ma emailom(barzsoli@gmail.com).

Ďakujem za pochopenie a ponuky
Meno: Baranyai
Telefón: 0905835973
Lokalita: Komárno
Cena: 2 €


Odpovedať na inzerát

Text odpovede Zadajte Váš email: Koľko je 1 + 1? (zadajte číslo)web&design by Michal Šimonfy